WINDOWS ANDROID IOS MAC
  • 2.67 /5

天下雜誌 CommonWealth Magazine-Ios

Искуство еден нов свет на читањето на "динамична Графика, iPad е само официјалната приказна, висок квалитет на звук во-длабочината на рационално известување стил на Светот списание, меѓународна перспектива оди напред, најдобрите Кинески финансиски списание во светот. Организација 32 години, широко признаен, се разбуди, продолжи да ги запознае читателите со најновите трендови и прашања, наградуваниот, повеќето креаторите на политики е заснован на финансиските средина. Овој стан, секоја издание на списанието исто висока вредност, високо-квалитетни ФИНАНСИСКИ извештаи се предвидени со хартија содржина. Од друга страна, да се создаде најмногу удобно читателско искуство за оние читатели, повеќето удобно големината и изгледот на текст, изберете големината на екранот на iPad е редизајниран за. Читателот надвор од главните светски тренд, подобро интегрирана графика, па можете да уживате во задоволството на читање во меѓувреме, во ова издание на магазинот, списание, официјалната приказна без светла хартија, како и аудио и видео содржини додава. Fortune magazine -обезбедување на содржина хартија iPad верзија карактеристики ● пријавени истата приказна. ● Богат избор на хартија ви овозможува да го направи интерактивна и повеќе слики во списанието. ● интеграција на аудио и видео содржини ● екранот се исклучува за да хоризонтален режим автоматски во зависност од читање, може да се прочита по случаен ротација тоа го прави јасно и едноставно. ● Брзо и лесно индекс Категории: книги, Наука И Образование Оперативен Систем IOS.

天下雜誌 CommonWealth Magazine image
天下雜誌 Commonwealth Magazine

преземете

  • Лиценца : Слободни
  • Верзија : 5.0.3
  • Големина : 11.7 MB
  • Оперативен Систем :
    • IOS
  • Оперативен Систем Верзија : Requires iOS 7.0 or later. Compatible with iPad.
  • Производител:
  • Датум На Ажурирање : 2015-10-08